Leica Digicat - Leica Digicat

Przejdź do treści

Menu główne:

LEICA DIGISYSTEM

Każdego roku wielu pracownikom pracującym w terenie zdarzają się niebezpieczne wypadki z powodu przypadkowego kontaktu z  instalacjami podziemnymi. W związku z tym bardzo istotną rzeczą staje się uzyskanie dokładnych danych o położeniu instalacji. Pozwala to chronić urządzenia a przede wszyskim zdrowie i życie ludzkie.
Przed wszelkiego rodzaju wykopami należy dokładnie zlokalizować instalacje. Dzięki wykrywaczom DIGICAT z łatwością możemy odszukać, wyśledzić i zaznaczyć przebieg przewodu podziemnego. Instrumenty z seri Digisystem (Digicat + akcesoria) zostały zaprojektowane ak by wyeliminować błędy operatora i w maksymalny sposób zwiększyć bezpieczeństwo w terenie.  

Jak działa urządzenie DigiCat?

Digicat lokalizuje instalacje przez odbiór sygnałów elektromagnetycznych wypromieniowanych przez instalacje podziemne. Inteligentny system urządzenia przetwarza dane synału i informuje operatora za pomocą dźwięku i wizualizacji o umiejscowiniu i kierunku przebiegu instalacji. Osoba obsugująca Digicat może zaznaczyć punkt na ziemi lub użyć urządzenia GIS do kartografii mobilnej (dot. modeli z funkcją Bluetooth).
Wszystkie instrumenty serii Leica Digisystem to zawsze właściwy wybór. Zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą "po pierwsze bezpieczeństwo", dlatego została usunięta możliwość wyłączenia sygnału lub przypadkowe wyszukiwanie instalacji w niwłaściwym trybie. Urządzenia są wytrzymałe i wydajne, zaspakajają wszystkie potrzeby związane z wyszukaniem instalacji podziemnych.

Dla kogo Digicat:

 • wszystkie firmy, które robią wykopy
 • montażyści instalacji
 • ekipy zajmujące się naprawą instalacji
 • robotnicy budowlani
 • gazownictwo
 • firmy energetyczne
 • firmy zajmujące się rurociągami

Cechy Leica Digicat:

 • Udoskonalona technologia Cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP)
 • Automatyczne sterowanie - dzięki temu urządzenie jest łatwe w obsłudze nawet dla użytkownika z minimalnym doświadczeniem
 • Tryb Power wybierany jest domyślnie, zapewnia wykrywanie najniebezpieczniejszych instalacji na początku pracy
 • Funkcja "strefa zagrożenia" daje możliwość wykrycia nisko zakopanych przewodów pod napięciem, tryby 8 i 33 kHz ostrzega o zwiększonym ryzyku pracy
 • Podświetlenie ekranu LCD podczas prac w ciemnościach - czujnik światła włącza automatycznie
 • Mała waga i maksymalna wytrzymałość
 • Wskźnik przeglądu rocznego ułatwia planowanie przeglądów

Wykrywacze DigiCat z serii "i" zostały wyposażone w wiele trybów pracy dając użytkownikowi pełną kontrolę nad sytuacją


Tryb Automatyczny - Automatycznie wykrywa sygnały elektryczne lub radiowe. Pomaga potwierdzić istnienie instalacji natychmiast po urochomieniu, co ułatwia i przyśpiesza wykrywanie przewodów.


Tryb generatora (8 i 33kHz) - Wykrywa specjalny sygnał generowany przez dwuczęściowy generator sygnału Digitex. Sygnał ten jest wzbudzany w metaslowych przewodach podziemnych.Tryb radiowy - Śledzi sygnały pochodzące z odległych nadajników radiowych. Sygały te penetrują grunt i są odbijane przez zakopane instalacje.


Tryb Power - Wykrywa sygnały wysyłane przez kable będące pod napięciem, które stanowią największe zagrożenie podczas prac w terenie.
Budowa urządzenia Digicat:Pomiar głębokości : Wykrywacze Digicat 550i oraz 650i posiadają funkcję określenia głębokości położenia instalacji, we współpracy z generatorem sygnału Digitex 100t lub sondą Digimous, w trybach 8 lub 33 kH. Po jednym naciśnięciu przycisku użytkownik otrzyma informacje o przybliżonej głębokości zakopanego przewodu.


Strefa zagrożenia : Zakopane płytko pod powierzchnią przewody stanowią duże zagrożenie dla pracowników. Nowa funkcja "Strefa zagrożenia" to ostrzeżenie dla użytkownika, kiedy znajduje się w pobliżu zakopanego przewodu.

Ulepszone wykrywanie sondy: Wykrywacz Digicat posiada numeryczny ekran, na którym wyśietlany jest odczyt siły sygnału, co umożliwia w bardzo łatwy posób wykryć sondę. Najwyższa wartość wskazana na wyświetlaczu to dokładne położenie sondy Digimouse pod powierzchnią.

Wskaźnik przeglądu rocznego: Ułatwia planowanie przeglądu Digicat, po 12 miesiącach na ekranie wyświetla się klucz, który informuje o konieczności dokonania przeglądu

Maksymalny odczyt: Ułatwia dokładnie zlikalizować przewód wyświetlając najwyższy odczyt sygnału przez krótki okres czasu

Zapis Danych (Digicat 600i i 650i) : Digicat 600i zapisuje informacje uzyskane podczas pracy. Informacje są zapisywane co sekundę po przeprowadzeniu procedury kontrolnej przy uruchamianiu instrumentu. Dane są zapisywane w pamięci wykrywacza i mogą być przesłane przez Bluetooth do komputera. Zapis danych może się odbywać przez 80 godzin pracy.

Oprogramowanie Logicat (Digicat 600i i 650i) : Umożliwia skopiowanie wszystkich zapisanych rekordów danych, które pokażą wykorzystanie wykrywacza. Łatwo można skopiować dane lub posortować je według daty.

Łączność Bluetooth (Digicat 600i i 650i) : Funkcja to umożliwia współpracę z urządzeniami do kartografii mobilnej, które rejestrują dane pomiarowe.

Leica Digisystem seria"i"  Wsparcie techniczne, serwis i szkolenia na wysokim  poziomie

Wsparcie techniczne

Użytkownicy Digisystem mają łatwy dostęp do pomocy technicznej, kiedy jest ona potrzebna. Doświadczeni specjaliści Leica Geosystems zapew niają najwyższej jakości wsparcie
techniczne dla wszystkich urządzeń.

Serwis i naprawy

Leica Geosystems zaleca regularny serwis i kalibrację instrumentów co 12 miesięcy w autoryzowanych centrach serwisowych lub w warsztatach lokalnych dealerów. Koszta i czas naprawy dla instrumentów z
rodziny Digisystem są bardzo konkurencyjne.

Szkolenia
Nasi wykwalifikowani szkoleniowcy lub przeszkoleni pracownicy dealera zapewniają szkolenia z zakresu
obsługi instrumentów z rodziny Digisystem.

                                                                           

                                                                                                           
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego