Leica Ultra - Leica Digicat

Przejdź do treści

Menu główne:


Leica ULTRA
Precyzyjne wykrywanie i śledzenie instalacji podziemnych


Złożoność infrastruktury podziemnej stale rośnie. W związku z tym uzyskanie dokładnych informacji o położeniu i przebiegu sieci podziemnych nigdy nie było tak istotne. Ochrona instalacji podziemnych podczas prowadzenia wykopów, wymaga dokładnego określenia położenia i przebiegu istniejących przewodów podziemnych. Leica ULTRA to nasz najbardziej zaawansowany, precyzyjny system do śledzenia przebiegu instalacji podziemnych. Inteligentne przetwarzanie sygnału zostało zintegrowane z unikalnymi i elastycznymi trybami pracy, aby zaoszczędzić czas i poprawić wiarygodność otrzymywanych wyników. Wybór kilku anten oraz spersonalizowanych częstotliwości umożliwia indywidualną konfigurację instrumentu do realizacji konkretnych prac na placu budowy. Instrument wyposażono w system AIM, który monitoruje zakłócenia sygnału i podpowiada, który tryb powinien zostać użyty celem osiągnięcia najlepszych rezultatów.Co nowego:

Pomiar zakłóceń z otoczenia (AIM): Podczas pracy w środowiskach o dużym zagęszczeniu instalacji podziemnych, zakłócenia zewnętrzne mogą mieć wpływ na skuteczność wykrywania. Aby zminimalizować wpływ zakłóceń Leica ULTRA został wyposażony w zaawansowany system do wykrywania zakłóceń pochodzących z otoczenia (AIM), który analizuje zewnętrzne sygnały pod kątem szumu i rekomenduje najlepsze częstotliwości do dokładnego wykrywania instalacji podziemnych.

Pomiary offsetowe : Zawsze może się zdarzyć, że instalacja podziemna będzie przebiegać zbyt blisko, lub pod przeszkodą terenową. Dzięki opcji pomiarów offsetowych, wykrywacz Leica ULTRA może wyśledzić przewód, gdy nie znajduje się bezpośrednio nad nim. Funkcja wykorzystuje dostępne dane do oszacowania poziomej i pionowej (głębokość) odległości.

Zdalna łączność miedzy wykrywaczem i generatorem: Zaawansowana łączność pomiędzy wykrywaczem Leica ULTRA i generatorem, umożliwia sterowanie pracą generatora sygnału bezpośrednio wykrywacza. Pracuj mądrzej i na większych odległościach aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w krótszym czasie eliminując potrzebę chodzenia do generatora sygnału celem zmiany jego ustawień.


DUŻY, CZYTELNY WYŚWIETLACZ:
Czytelny ekran LED z podświetleniem. Wyraźnie wyświetla informacje na temat położenia i śledzenia przebiegu instalcji podziemnej.

CZĘSTOTLIWOŚCI NIESTANDARDOWE: Indywidualna konfiguracja do realizacji określonych prac na placu budowy.Tryby pracy konfigurowane przez Użytkownika od 50 Hz do 200 kHz. Wybierz ze 100 skonfigurowanych częstotliwości lub ustaw własne częstotliwości.

KOMPAS: Pokazuje Użytkownikowi kierunek wykrywanej /śledzonej instalacji podziemnej

BLUETOOTH®: Umożliwia bezprzewodową łączność z oprogramowaniem działającym na laptopie, odbiornikiem terenowym GIS lub odbiornikiem GNSS

ZWIĘKSZONA MOC WYJŚCIOWA GENERATORA: Wybierz moc generowanego sygnału - 5W albo 12W aby uzyskać lepszą wydajność lokalizacji

ZAPROJEKTOWANY DO PRACY W NAJCIĘŻSZYCH WARUNKACH: Norma środowiskowa IP65 spełnia najwyższe standardy - odporność na wstrząsy i na wnikanie wodyoraz pyłu

MOŻLIWOŚĆ WYBORU KONFIGURACJI ANTENY: Skonfiguruj antenę odbiorczą, aby jak najlepiej dostosować instrument do warunków lokalizacji. Wybierz między większym zasięgiem, węższym sygnałem maksymalnym, redukcją szumów lub łatwiejszym wykrywaniem zgrubnym

KONTROLA KIERUNKU PRĄDU SYGN.: Identyfikacja śledzonej instalacji podziemnej pośród wielu równolegle przebiegających przewodów. Włącz specjalny sygnał kierunku prądu sygn. wysyłany przez generator, na kompasie wykrywacza zostanie wyświetlona strzałka, która poprowadzi Cię wzdłuż przebiegu szukanej instalacji
Dostosuj system Leica Ultra do specyfiki miejsca pracy.
Skonfiguruj wykrywacz i generator sygnału. Wybierz jedną z ponad 100 skonfigurowanych częstotliwości, lub ustaw swoją własną, którą wykorzystasz podczas specjalistycznych prac.
Automatyczne zapisywanie danych o położeniu wykrywacza, co umożliwia późniejsze sprawdzenie przebiegu pracy. Funkcja rejestracji danych pozwala Użytkownikowi zapisywać współrzędne GPS wykrywacza i eksportować je do pliku KML lub formatu CSV. Załaduj dane do systemów GIS lub Google Maps, aby potwierdzić gdzie, kiedy i jak zlecenie zostało wykonane.

     

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego